FRAIKIN se za více než 70 let stal synonymem spolehlivého partnera, jehož motto „Vy řídíte, my se staráme“, plně vystihuje podstatu jeho podnikání. Stávajícím i potenciálním klientům nabízí službu full-servis pronájmu pro užitkové a nákladní vozy všech kategorií. Vozy s logem FRAIKIN můžete na českých silnicích potkávat od roku 2012 a v tomto roce česká pobočka pokořila hranici 400 vozů v pronájmu, čímž se společnost dostává mezi největší hráče v oblasti full-servisových pronájmů v těchto kategoriích. Využití vozidel je možné jak v dlouhodobém tak i krátkodobém režimu.

Komplexnost služeb začíná poradenstvím ohledně vhodného vozidla a konfigurace, nákup vozidla včetně příslušenství, vyřízení veškerých formalit a administrativních úkonů, které jsou s provozem vozu spojeny. Následným krokem je předání vozu do péče technického oddělení, které zajišťuje předepsanou údržbu, potřebné opravy, řešení pojistných událostí, asistenční služby, pneuservis a to nejen v ČR, ale i na území celé Evropy, kde má FRAIKIN přibližně 2.000 smluvních servisních partnerů. O vozidla v provozu se pravidelně stará i technik s mobilní dílnou, který vozidla 4x ročně zkontroluje v prostorách klienta. Poslední částí je vrácení vozu, kdy klientovi odpadají starosti co s vozem po skončení jeho životnosti.

Rozmanitost vozového parku klientům umožňuje pronajmout si užitková vozidla všech kategorií, od klasických dodávek až po tahače a návěsy. Jako jedni z mála poskytujeme pronájem i méně standardních vozidel, mezi které patří vozy s chladírenskou či mrazírenskou nástavbou, nízkoložné soupravy, vozy pro komunální služby a vozy s plachtovou nástavbou. Klientům je poskytována i služba pre-delivery, tedy zapůjčení náhradního vozu před dodáním jejich přesně naspecifikovaného vozidla. Samozřejmě i v těchto případech klienti využívají veškerých výhod full-servisu pod značkou FRAIKIN. Klientům s ryze vlastním vozovým parkem lze poskytnout fleet management, tedy správu jeho flotily se zajištěním servisu.

Řízení efektivity a zejména rozvoj vlastního podnikání bez starostí o vozový park – to jsou hlavní důvody, proč vozy a služby od FRAIKIN využívají nejen drobní a střední podnikatelé, ale i velké nadnárodní korporace. Další přidaná hodnota pro národní firmy vyplývá z možností využití synergií mezi pobočkami v řadě evropských zemí.